MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde yatırımlarını sürdüren AB Grup Holding, 1 Ağustos itibariyle projelerini tamamladığı Madnasa Türkbükü’nde yaşamın başlayacağını duyurdu. AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Muhsin Bayrak, “Bodrum’da 3-4 tane büyük arazimiz var bu pandemi sürecinde, başlamış olduğumuz 2 mevcut projemiz var. Madnasa Türkbükü projemiz bitti ve 1 Ağustos itibariyle buralarda yaşam başlıyor” dedi.

Bodrum’da yatırımlarını sürdüren AB Grup Holding, tamamlanan 16 malikaneden oluşan Madnasa Türkbükü projesini 1 Ağustos’ta hayata geçirecek. Bunun yanı sıra bölgede çalışmaları devam Madnasa Zirve’nin ise gelecek sezonda hazır olması bekleniyor. Bölgedeki ve holding bünyesindeki yatırımlarla ilgili konuşan AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Muhsin Bayrak, “Bizim Türkiye’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde projelerimiz devam ediyor” dedi.

‘BEYİN GÖÇÜNÜN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ’

Cumhuriyetin 100’üncü yılında yetiştirilmesi planlanan teknoloji üssü ile beyin göçünün önüne geçileceğini söyleyen Bayrak, “Bodrum’da 3-4 büyük arazimiz var bu pandemi sürecinde, başlamış olduğumuz 2 mevcut projemiz var. Madnasa Türkbükü projemiz bitti ve 1 Ağustos itibariyle buralarda yaşam başlıyor. 16 malikaneyi yaklaşık 1.5 senede bitirmiş olduk. Madnasa Zirve ise önümüzdeki sezona hazır olacak. Bu sene içerisinde AB Grup Holding teknoloji üstüne başlamış olacağız. Proje hazırlandı, bakanlıkla temaslarımız sürüyor. Türkiye’nin en büyük veri saklama merkezi burada olacak. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yetiştirip ülkemize armağan edeceğiz. Burada çok iyi fikirler ortaya çıkacak, beyin göçünü tersine çevirmek için ciddi anlamda çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

Gayrimenkul alacaklara uyarılarda bulunan Bayrak, şunları söyledi:

“Bodrum’da ciddi anlamda bir talep var ve şu an da dünya markası. Burada mülk almak isteyenler öncelikle almak istediklerin yerin tapusuna bakmalıdır. İnşaatın yapımına ve durumuna bakmalı. Biz prensip olarak topraktan yer satmıyoruz. Biz bitirdikten sonra satıyoruz. Onun için bitmemiş yerlerin alınmaması lazım. Tapu alınmadan para verilmemesi gerekir. Ödemelerin resmi bankalar üzerinden yapılması lazım. Maalesef Bodrum’da satışlardan dolayı mağdur edilen vatandaşlar olmuş, bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor.”