AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, Madnasa Türbükü’den sonra Bodrum dışındaki yatırımlarına başladıklarını ve İstanbul’da çok kıymetli bir proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

AB Grup Holding, 1 Ağustos itibariyle projelerini tamamladığı Madnasa Türkbükü’nde yaşamın başlayacağını duyurdu. AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, “Bodrum’da 3-4 tane büyük arazimiz var bu pandemi sürecinde, başlamış olduğumuz 2 tane mevcut projemiz var. Madnasa Türkbükü projemiz bitti ve 1 Ağustos itibariyle buralarda yaşam başlıyor” dedi.

Bodrum’da yatırımlarını sürdüren AB Grup Holding, tamamlanan Madnasa Türkbükü projesini 1 Ağustos’ta hayata geçiriyor. Bunun yanı sıra bölgede çalışmaları devam eden Madnasa Zirve’nin ise gelecek sezonda hazır olması bekleniyor. Bölgedeki ve holding bünyesindeki yatırımlarla ilgili konuşan AB Grup Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Bayrak, “Bizim Türkiye’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde projelerimiz devam ediyor. Biz iş insanları ülkemize ne kadar döviz kazandırabiliriz onun için mücadele ediyoruz. Mücadele etmediğimiz takdirde biz şirketlerimizi, ülkemizi ve insanlarımızı geliştiremeyiz. Biz ülkemizi geliştirmek için gecemizi gündüzümüze katacağız” dedi.

İSTANBUL’DA PROJELER DEVAM EDİYOR

İstanbul’da devam eden ve projelendirmesi süren alanlarla ilgili konuşan Muhsin Bayrak “İstanbul’daki projemizde çalışmalar ve arazi süreci sürüyor. Yurt dışında da hazırlıklarını yaptığımız projemiz var ve süreçlerini takip ediyoruz. Arazi geliştirme çalışmalarımız da yurt içinde ve yurt dışında birçok bölgede hız kesmiyor” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILINDA ÜLKEMİZE ARMAĞAN EDECEĞİZ”

Cumhuriyetin 100’üncü yılında yetiştirilmesi planlanan teknoloji üssü ile beyin göçünün önüne geçileceğini söyleyen Bayrak, “Bodrum’da 3-4 tane büyük arazimiz var, bu pandemi sürecinde, başlamış olduğumuz 2 tane mevcut projemiz var. Madnasa Türkbükü projemiz bitti ve 1 Ağustos itibariyle buralarda yaşam başlıyor. 16 malikaneyi yaklaşık 1.5 senede bitirmiş olduk. Madnasa Zirve ise önümüzdeki sezona hazır olacak. Bu sene içerisinde AB Grup Holding teknoloji üssüne başlamış olacağız. Proje hazırlandı, bakanlıkla temaslarımız sürüyor. Türkiye’nin en büyük veri saklama merkezi burada olacak. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yetiştirip ülkemize armağan edeceğiz. Burada çok iyi fikirler ortaya çıkacak, beyin göçünü terse çevirmek için ciddi anlamda çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

BODRUM’A TALEP ARTTI

Gayrimenkul alacaklara uyarılarda bulunan Bayrak, “Bodrum’da ciddi anlamda bir talep var ve şu anda dünya markası. Burada mülk almak isteyenler öncelikle almak istedikleri yerin tapusuna bakmalıdır. İnşaatın yapımına ve durumuna bakmalı. Biz prensip olarak topraktan yer satmıyoruz. Biz bitirdikten sonra satıyoruz. Onun için bitmemiş yerlerin alınmaması lazım. Tapu alınmadan para verilmemesi gerekir. Ödemelerin resmi bankalar üzerinden yapılaması lazım. Maalesef Bodrum’da satışlardan dolayı mağdur edilen vatandaşlar olmuş, bu hususa dikkat edilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.